MicRec publishing

Ziņu arhīvs

Gatavojoties Jāņiem, izdota nošu grāmata “100 populārākās latviešu ziņģes un šlāgeri”

15.05.2017.

Jaunās grāmatas “100 populārākās latviešu ziņģes un šlāgeri” sastādītājs ir pieredzējis mūziķis, komponists un dziedātājs Edgars Silacērps - ģitārists, dziedātājs un dziesmu autors. Dzimis Aizputē, uzaudzis laukos (Aizputes pagasts, Rokasbirze). Ģimenē visi bija kārtīgi dziedātāji, un kad sabrauca radi ciemos no puskurzemes, notika "mazie dziesmu svētki". Tā kā pusaudžu gados bez Deep Purple, ELO, Rolling Stones un citu, šodien jau par roka klasiku kļuvušu grupu klausīšanās, kādos aizliegtos radioviļņos, Edgars pamanījies apgūt arī latviešu ziņģu klasiku. Vēlāk šis bērnībā dzirdētais un iegaumētais lieti noderēja. Kļuvis par liepājnieku, mācoties Em. Melngaiļa Mūzikas vidusskolā un studenta "plāno maizes riecienu graužot", tieši "no omītes mantotais repertuārs" bieži bija tas, kas palīdzēja dažādos pasākumos nopelnīt un būt neatkarīgam. Un tieši šīs dziesmas, vēl "dzelzs priekšskara" laikā, deva mūziķim iespēju pabūt arī citur pasaulē.

Savas mūziķa karjeras laikā Edgars muzicējis grupā Credo, Fēliksa Ķiģeļa grupā, Virga Hard Orchestra un Liepājas ģitāristu Lielansamblī.

 

Edgars grāmatas ievadā raksta: “Te, šajā nošu krājumā, ikviens atradīs kaut vienu dziesmu, kuru ir dziedājis pats, vai dungojis līdzi, vienalga, kāda mūzika pašam ir galvā. Te katrs atradīs kaut vienu meldiņu, kas atgādinās kādu omītes stāstu, bērnības notikumu, zaļumballi tālajos laukos vai vienkāršu uzdziedāšanu  savējo vidū pavisam nesen. 


© MicRec 2015. All rights reserved.
Cube – web dizains un izstrāde