MicRec publishing

Ziņu arhīvs

Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2016 īpaši izveidotā žūrija uzsākusi iesniegto ierakstu vērtēšanu. 5.decembrī notika pirmā komisijas sēde, kurā klātesošie komisijas locekļi klausījās visus iesniegtos ierakstus un diskutēja, līdz iedalīja tos pa žanriem.

Mūzikas ierakstu gada balva Zelta Mikrofons tiks pasniegta jau 21. reizi, arī šogad ar ģenerālsponsora SMSCredit.lv atbalstu. Uz Zelta Mikrofona balvu šogad pretendē 114 albumi, 20 debitanti, 64 videoklipi, 46 dziesmas un 9 koncertieraksti video, kopskaitā 253 pieteikumi.

Zelta Mikrofona balva tiks pasniegta 18 kategorijās, tajā skaitā jau tradicionālās – labākās dziesmas, debijas, videoklipa un koncertieraksta balvas, kā arī balva par mūža ieguldījumu. Pēc biedrības LaIPA apkopotajiem datiem par 2016. gadā radiostacijās atskaņotajām dziesmām tiks noteikts radiohits, un, kā ierasts, sadarbībā ar tirdzniecības centru “Alfa” tiks apbalvota labākā dziesma pēc klausītāju vērtējuma.

Žūrija izveido konkrētas kategorijas, vadoties pēc katrā gadā iesniegtajiem ierakstiem, tādēļ dažas kategorijas šogad ir paplašinātas vai pārdēvētas – “alternatīvās vai indie pop mūzikas albums”, kā arī “elektroniskās vai deju mūzikas albums”. Lai aptvertu instrumentālo mūziku, starpžanru jeb crossover mūziku un daudzveidīgus koncertuzvedumu ierakstus, izveidota kategorija “instrumentālā vai starpžanru mūzika” ar 12 iesniegtiem albumiem.

No albumiem lielākā konkurence ir kategorijā “alternatīvās vai indie pop mūzikas albums” ar 17 ierakstiem, kā arī “roka vai metāla mūzikas albums” ar 16 iesniegtiem ierakstiem.

Visus iesniegtos ierakstus un to dalījumu kategorijās var apskatīt Zelta Mikrofona mājaslapā: http://zeltamikrofons.lv/iesniegsana, apskatīt iesniegtos videoklipus iespējams ChaulaTV platformā: https://chaula.tv/lv/chaula_channel/kanali/zelta-mikrofons-2016/?cp=1 , bet klausīties iesniegtās dziesmas un iepazīt pretendentus uz balvu var Skaties.lv Zelta Mikrofons 2016 platformā: http://skaties.lv/izklaide/zelta-mikrofons-2016/  

Nomināciju piecinieki tiks paziņoti Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2016 preses konferencē 16. janvārī, bet balvu pasniegšanas ceremonija šogad notiks Dailes teātrī 28. februārī. Ceremoniju tiešraidē varēs vērot LNT kanālā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Pleša

Zelta Mikrofons 2016 projekta administratore

 

ilze@gadabalva.lv

© MicRec 2015. All rights reserved.
Cube – web dizains un izstrāde