MicRec publishing

Ziņu arhīvs

Izdod nošu grāmatu 50 populārākās „Prāta Vētra” dziesmas

17.07.2015.

Nav šaubu, ka „Prāta Vētra” ir viena no visu laiku populārākajām latviešu grupām, kuras dziesmas pazīst kā lieli, tā arī mazi klausītāji. Viņu dziesmas dzied stadionos, klubos, zaļumballēs, drēgnos rudens vakaros pie kamīna, vai siltās vasaras naktīs draugu pulkā pie ugunskura.  

Dibināta 1989. gadā Jelgavā, grupa šajos gados piedzīvojusi galvu reibinošu karjeru, atpazīstamību ārpus Latvijas robežām, savu klausītāju piepildītus stadionus un panākumus dažādu valstu hitparādēs.  „Prātinieki”, kā mēs mēdzam viņus mīļi dēvēt, šīs grāmatas izdošanas brīdī ir izdevuši 11 studijas albumus, krustu šķērsu izbraukājuši visu pasauli, vienmēr atgriezušies mājās un priecējuši mūs ar arvien jaunām un jaunām dziesmām.

Šajā nošu krājumā iekļautās dziesmas aptver grupas daiļradi no tās pirmsākumiem pagājušā gadu simta deviņdesmitajos ar dziesmām „ Jo tu nāc”, „Veronika”, ”Lidmašīnas”, „Ziema”, tām sekojošajiem hitiem „Īssavienojums”, „Maybe”, „Spogulīt, spogulīt” un citiem labi pazīstamiem un klausītāju iemīļotiem skaņdarbiem, līdz pat 2015. gadā izdotā albuma „7 soļi svaiga gaisa” singliem „Ziemu apēst”, „Ēdenes dārzs” u.c.

Atlasīt dziesmas krājumam nenācās viegli ne mums, ne grupas dalībniekiem, jo - kod kurā pirkstā gribi – visi sāp! Tāpēc viens no būtiskākajiem atlases kritērijiem (ar retiem izņēmumiem) bija dziesmu vispārējā atpazīstamība. Tāds ir šīs nošu sērijas uzstādījums.

Notis ir sagatavotas tā, lai tās spētu saprast un nolasīt arī tie, kuri tikai nesen paņēmuši rokās ģitāru, vai pirmo reizi apsēdušies pie klavierēm, bet tonalitātes pielāgotas tā, lai melodijas būtu izdziedamas ikvienam „vidējam latvietim”, arī tiem, kuri, lai arī to vēlētos, tomēr nespēj tās izdziedāt kā Renārs Kaupers.

Mēs esam bezgala priecīgi par iespēju būt pirmajiem, kas izdod šo dziesmu notis un uzskatām, ka tās būs lielisks un nenovērtējams papildinājums latviešu populārās mūzikas nošu bibliotēkā, līdzās mūsu agrākajiem krājumiem, kuros apkopotas populārākās Raimonda Paula, Mārtiņa Freimaņa, grupas „Līvi” un citu Latvijas autoru un izpildītāju dziesmas.

Notis sagatavoja Juta Bērziņa, bet redaktora lomu uzņēmās „Prāta Vētras” basģitārists Ingars Viļums.

Mūsu izdoto nošu katalogu varat apskatīt un pasūtīt šeit: http://goo.gl/PBpZ2w

 

 

© MicRec 2015. All rights reserved.
Cube – web dizains un izstrāde