MicRec publishing

Ziņu arhīvs

Guntars Račs kļūst par „The Recording Academy” biedru un turpmāk balsos par Grammy nominācijām

10.10.2014.

„The Recording Academy” ir ASV mūziķu, producentu, skaņu inženieru un dažāda veida mūzikas profesionāļu organizācija, kuras centrālā mītne atrodas Santa Monica pilsētā ASV. Šī organizācija ir pazīstama ar to, ka tās biedri kopīgā balsojumā, katru gada nosaka pasaules prestižākās mūzikas balvas "Grammy" nominētos ierakstus un balvas saņēmējus.

Organizācijā ir apvienojušies aptuveni 16 tūkstoši biedru, bet tikai daļai no tiem ir tiesības balsot un izvirzīt ierakstus Grammy nominācijai. Pirmo nominācijām iesniegto ierakstu atlasi veic tikai 150 profesionāļu, bet par nominācijām balso visi balsstiesīgie organizācijas biedri, starp kuriem tagad ir arī kompāniju Mikrofona Ieraksti un Izdevniecība MicRec viens no dibinātājiem un vadītājiem Guntars Račs. 

Lai kļūtu par šīs prestižās organizācijas biedru, jāiesniedz dokumenti par pretendenta ieguldījumu mūzikas attīstībā, tostarp par pretendenta ieguldījumu ASV mūzikas tirgus attīstībā. Pēc atkārtotas dokumentu iesniegšanas un rekomendācijām no ASV partneriem, Guntars tika apstiprināts par biedru, un jau 15. oktobrī sāks izvērtēt šogad iesniegtos pieteikumus Grammy balvai.

Guntars Račs :- " Mans galvenais mērķis nebija kļūt par biedru vai žūrijas locekli. Es domāju par to, kā iegūt iespēju pieteikt Latvijas mākslinieku izdotos ierakstus šai balvai. Šobrīd man tāda iespēja ir, un par to es esmu visvairāk priecīgs. Protams, vispirms ir jābūt tādiem ierakstiem, kas uz šo prestižo balvu varētu pretendēt, kā arī ierakstam ir jābūt izdotam ASV, bet es pavisam noteikti zinu vairākus tādus latviešu mūsdienu mūzikas māksliniekus un ierakstus, kas būtu šo balvu pelnījuši, bet viņu ieraksti tādu vai citādu apsvērumu dēļ, nemaz nav tikuši iesniegti komisijai. Es vēlos šo slikto tradīciju mainīt. Tas nenozīmē, ka mēs uzreiz tiksim nominēti, taču būsim vismaz kaut ko darījuši, lai tas notiktu.".

Šī gada 26. janvārī Losandželosā notika 56. Grammy balvas pasniegšanas ceremonija; par pērnā gada veikumu balvas saņēma mūziķi 82 nominācijās. 

Kategorijā labākais kora sniegums balva piešķirta komponista Arvo Pērta kompozicijas Adam’s Lament ieskaņojumam, kurā līdz ar diriģentu Tenu Kaljusti, solistiem, Igaunijas filharmonijas kamerkori, Tallinas kamerorķestri un ansambli Vox Clamantis piedalījies arī orķestris Sinfonietta Rīga un Latvijas Radio koris

 

Organizācijas mājaslapa :  http://www.grammy.org/

© MicRec 2015. All rights reserved.
Cube – web dizains un izstrāde