MicRec publishing

Ziņu arhīvs

 Šodien aprit 20 gadi kopš grupas „100.debija” pirmā albuma izdošanas

07.05.2014.

1994. gada 7. maijā klajā nāca tolaik super populārās grupas 100.debija "Debijas albums". Notikums tika atzīmēts ar koncertu Lielvārdes kultūras namā. Pasākumu vadīja dīdžejs Elvis Jansons, bet pēc koncerta viesus izklaidēja dīdžejs Ainars Mielavs. 

Šis albums savulaik guva galvu reibinošus panākumus un lai gan sākotnēji tika izdots tikai audiokasetes formātā, pēc laika tika pārizdots arī CD versijā. Tolaik tas bija tikai trešais Latvijā izdotais CD, kopš šāda formāta parādīšanās Latvijas mūzikas tirgū. Audiokasetes formātā albums tika pārdots šim laikam neiedomājamā daudzumā un tā kopējā tirāža, ieskaitot tolaik ļoti populārās pirātiskās kopijas, pārsniedza 50 tūkstošus audiokasešu. Grupas dziesmas skanēja visās radiostacijās, bet jo īpaši klubos un deju zālēs. Grupas koncerti bija pārpildīti. 

1995.gadā šis albums "Mikrofona Gada Balvās ceremonijā"  tika atzīts par pašu populārāko ierakstu 1994.gadā. 

Grupas sastāvā muzicēja dīdžejs, komponists, tekstu autors un producents, kā arī vairāku dziesmu vokālo partiju izpildītājs Modris Skaistkalns un dziedātājs un dīdžejs Agris Semēvics. Savas darbības laikā grupa izdeva 5 studijas albumus un bija pirmā no Latvijas grupām, kuru ierakstus kompānija EMI izdeva Japānā. Dziesmas "Sen jau viss" angliskā versija "Day By Day" tika producēta Zviedrijā un rezultātā tika iekļauta Japānas super populārajā dziesmu izlasē "Dancemania 5", kuras kopējā tirāža sasniedza 250 tūkstošus.

Ir pamats uzskatīt, ka 100.debija ir ne vien latviešu mūsdienu deju mūzikas celmlauži Latvijā, bet arī viena no visu laiku visveiksmīgākajām latviešu grupām vispār. Neskatoties uz mūzikas žurnālistu kritiku, citu skatuves kolēģu skepsi, grupas dziesmas vienmēr ir bijušas tuvas lielam klausītāju skaitam.

Mikrofona ieraksti pārstāvis Guntars Račs atzīst :-” 100.debija un tās panākumi patiesībā deva daudz lielāku ieguldījumu populārās mūzikas attīstībā, kā varētu domāt. Tieši pateicoties viņiem, mēs tolaik varējām atļauties ieguldīt naudu tādu grupu, kā Pienvedēja Piedzīvojumi, Rebel,  Nejautā un pat pirmo grupas Prāta Vētra ierakstu izdošanā. Tā tas mūzikas biznesā notiek. Viens veiksmīgs projekts dod iespēju citiem.”

Agris Semēvics: - „ Esmu šo dienu ieplānojis kā radošu darba dienu studijā, kopā ar komponistu un producentu Gintu Stankēviču ieskaņosim mūsu pirmo kopdarbu- dziesmu „Siluets” (Ginta mūzika, mani vārdi), kura būs kārtējais singls manā soloprojektā. Ja reiz pirms 20 gadiem viss tik veiksmīgi notika, tad varbūt datums „izšauj vēlreiz”…”.

 

 

© MicRec 2015. All rights reserved.
Cube – web dizains un izstrāde