MicRec publishing

Ziņu arhīvs

Populārākās dziesmas ar Jāņa Petera dzeju apkopotas CD izlasē „Sanāciet, sadziediet...”

14.04.2014.

Šogad, kad dzejnieks Jānis Peters atzīmēs savu 75. dzimšanas dienu, ierakstu kompānija  „Mikrofona ieraksti” vienā izlasē apkopojusi populārākās dziesmas ar dzejnieka dzeju.

Mūzikas autori ir gan Raimonds Pauls, Uldis Stabulnieks, Ivars Vīgners un Mārtiņš Brauns, bet dziesmas izpilda leģendārais duets Nora Bumbiere un Viktors Lapčenoks, Ingus Pētersons, Jānis Sproģis, Ance Krauze, Rūdolfs Plēpis, Ojārs Grīnbergs, Mirdza Zīvere, Edgars Liepiņš, Laima Vaikule un daudzi citi.

Šajā izlasē atrodamas tādas latviešu populārās mūzikas pērles kā „Manai Dzimtenei”, „Laternu stundā”, „Mēmā dziesma”, „Kurzemei”, „Rudens ogle”, „Genoveva”, „Zilais karbunkuls”, „Pērļu zvejnieks”, „Caur manu naivu sirdi”, „Pāri dzelmei” un citas, pavisam 23 dziesmas, kuras ir pazīstamas un mīļas gandrīz ikvienam, kurš klausās Latvijā radītu mūziku.

Ilggadējais dzejnieka muzikālais partneris Raimonds Pauls Latvijas Radio studijā tikko pabeidzis darbu pie jauna albuma, kurā apkopojis čigānisku motīvu dziesmas ar Petera dzeju. Daļa no šīs programmas dzirdama abu autoru Nacionālā teātra uzvedumā „Satikšanās”.

Jāņa Petera 75.gadu jubilejas lielkoncerts „No Jāņiem līdz Pēteriem” notiks 28.jūnijā, Arēnā „Rīga”. 

„Dzejnieku” CD sērijā jau izdota arī dziesmu izlase „Dziesmiņas par prieku”, kurā apkopotas dziesmas ar dzejnieka Imanta Ziedoņa dzeju, bet tuvākajā nākotnē paredzēts izdot arī izlases, kurās apkopotas dziesmas ar Māra Čaklā, Aleksandra Čaka, Klāva Elsberga, Austras Skujiņas, Māra Melgalva, Knuta Skujenieka, Jāņa Raiņa un citu izcilu latviešu dzejnieku dzeju.

Nora Bumbiere – Mēmā dziesma (Tava balss)

(R.Pauls/J.Peters)

http://youtu.be/0n-Fv5MA4tA

© MicRec 2015. All rights reserved.
Cube – web dizains un izstrāde