MicRec publishing

Ziņu arhīvs

Izdod Raimonda Paula un Guntara Rača 100 dziesmu nošu grāma

15.04.2013.

Izdevniecība MicRec, ar komponista un dzejnieka Mārtiņa Freimaņa 50 dziesmu nošu grāmatas izdošanu, aizsāka jaunu latviešu populārās mūzikas autoru nošu grāmatu sēriju.

Kā otrais izdevums šajā sēriā ir izdots divu autoru kopdarbu izdevums - visu laiku Latvijas pazīstamākā populārās mūzikas autoraRaimonda Paula un pēdējo gadu  vispieprasītākā dziesmu tekstu autora Guntara Rača kopīgi sarakstīto - 100 dziesmu nošu grāmata.

Jaunajā izdevumā atrodamas dziesmas, kuras pazīstamas darījušas tādi izpildītāji kā Marija Naumova, Laima Vaikule, Normunds Rutulis, Ance Krauze, Liene Šomase, Harijs Spanovskis, Antra Stafecka, Andris Ērglis, Jānis Paukštello , Dzeguzīte un daudzi citi.

Nošu izdevumā iekļautas visas pazīstamākās dziesmas, kā arī vairākas vēl nepublicētas dziesmas, kuru ieraksti plānoti tikai šajā pavasarī.  Pazīstamākās dziesmas: „Par to”(Raudāja māte), „Kūko, kūko, dzeguzīte”, „Anniņa vanniņā”, „Baltā dziesma”, „Dziesma par meklēšanu”, „Rasa”, „Šūpoles”, „Nekur nav tik labi kā mājās”, „Lecam pa vecam”, „Cāļus skaita rudenī”, „Mīlas balāde”, „Ne silts, ne auksts”, „Mēs jau sen to bijām pelnījuši”, „Piena ceļš”, „Zvani un sveces”.

Šīs dziesmas jau ilgus gadus dzied bērnu ansambļi, solisti, kori, grupas.  Tās ir pieprasītas dejās un koncertos, tās ir izdotas daudzos dziesmu albumos un atskaņotas radio, bet nekad agrāk tās vienkopus nav bijušas pieejamas nošu izdevumā.

Vairākas no izdevumā iekļautajām dziesmām ir bijušas starp pašām visspēlētākajām dziesmām radiostacijās, plūkušas laurus „Muzikālajā bankā”, saņēmušas „Mūzikas ierakstu gada balvas” un „Autortiesību bezgalības” apbalvojumus kā populārākās un Latvijā visvairāk pieprasītās dziesmas.

Ideja par šādas nošu grāmatas izdošanu pieder Maestro Raimondam Paulam un viņš pats arī veicis dziesmu atlasi. Dziesmas nošu digitālo pierakstu veikusi Juta Bērziņa. Dizaina mākslinieks Guntars Ošenieks. Grāmatu drukāta tipogrāfija „Eveko” uz „Antalis” piegādātā papīra. Informatīvi atbalsta Latvijas Radio 2, Portāls TVNET, Mūzikas un Video kanāls.

Grāmatu būs iespējams pasūtīt arī interneta vietnē www.micrec.lv

Grāmatnīcās tā būs pieejama no 15.aprīļa kad arī notiks grāmatas īpašais prezentācijas pasākums lieliskajā “BIBLIOTĒKA No 1 Restorāns”  

Foto: Oskars Ludvigs

 

© MicRec 2015. All rights reserved.
Cube – web dizains un izstrāde