MicRec publishing

Autori

Gunārs Kalniņš
Gunārs Kalniņš
apraksts

 

Gunārs Kalniņš ir dzimis 1981.gada 14.augustā.
Kad Gunāram ir 4 gadi, viņš tiek uzņemts Latvijas Radio vokālajā ansamblī „Dzeguzīte” un pateicoties Maestro Raimonda Paula dziesmām, ansamblis ar amizanto pāri priekšgalā – Guna un Gunārs – acumirklī iegūst superzvaigznes statusu gan Latvijā, bet lielākoties – Krievijā.


1999.gadā Gunārs iegūst Grand Prix balvu „Mikrofona Televīzijas Vakarā” ar „Dziesmiņu Par Meklēšanu”
2000.gadā pēc uzvaras Latvijas Radio un Unibankas rīkotajā dziesmu aptaujā „Muzikālā Banka” (Baltā Dziesma), konkursa „Dziesma 2000” (Piedod), Gunārs gūst arī starptautiskus panākumus – Grand Prix Zviedrijas dziesmu konkursā „Baltic Song Contest 2000” ar dziesmu "Tā Bija" un "Ja Es Varētu".

Šajā gadā aizsākas sadarbība ar vēl vienu mūzikas dižgaru – Zigmaru Liepiņu – dziesmu ciklā-kantātē „Teika”, kas tika atskaņota Vispārējos Latviešu Dziesmusvētkos un dažus gadus vēlāk piedaloties komponista albuma „Versijas” tapšanā, iedziedot dziesmu „Vēja Suns”.

Gunārs Kalniņš nodibina pats savu gospeļkori „gg choir” un paver jaunu lappusi latviešu mūzikā. Līdz šim „gg choir” ir sadarbojies ar teju vai visiem Latvijas A-klases mūziķiem, to starpā – Maestro Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Uldi Marhilēviču, grupām „Prāta Vētra”, „Cosmos”, „Tumsa”, dziedātājiem: Jāni Stībeli, Lindu Leen u.c.

Paralēli šiem sasniegumiem, Gunārs piedalās dažādos mūziklos: „Robinsona Dārgumi” (2006. – brīvdabas izrāde), „Cits Šerloks Holmss” un „Jāzeps Un Viņa Brīnumsapņu Mētelis” – Dailes teātrī, kā arī „Makss Un Morics” – Muzikālais Teātris 7 un pati ausgtākā pilotāža – galvenā – Pinokio loma Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes „Leļļu Operā”, kas savu pirmizrādi Latvijas Nacionālajā Operā piedzīvo 2008.gada sākumā.

Pēc satikšanās ar ilggadējo draudzeni Jolandu Suvorovu izrādē „Robinsona Dārgumi”, abi izveido amizantu duetu dziesmā „What Love Can Do To Me”, ar ko iegūst 3.vietu Eirovīzijas Nacionālajā Atlasē 2007.gadā.

Gunārs Kalniņš ir apliecinājis savu komponista un aranžētāja talantu uzrakstot mūziku izrādēm „Makss Un Morics” (2007.) – Muzikālais Teātris 7; „3 Sivēntiņi un Vilks” (2008.) – Leļļu teātris, animācijas filmām „Skapis” (2004.) un „Brālis un Māsa” (2009.) un dokumentālajai filmai „Rīga, Mana Rīga”.

 

 

interneta resursi

dziesmas

Diamaonds and pearls
Dejo vēl
Kā man būt
Par pusnakts jātniekiem
Tāpat vien
Tās pieder man
© MicRec 2015. All rights reserved.
Cube – web dizains un izstrāde